Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

UV tiskMezi naše poměrně “čerstvé technologie” patří UV tiskárna ROLAND LEJ-640F.

Jedná se plotrové tiskové zařízení tisknoucí speciálním UV inkoustem, který je přímo během tisku vytvrzován UV zářením do výsledné podoby. Součástí zařízení je vakuový stůl, který materiál “přisává” na kobercový stůl a vyrovnává tak povrch do dokonalé hladiny. Výhodou zařízení je především, že odpadá nutnost laminace a také, že deskové materiály lze potiskovat přímo bez nutnosti následného potahování. Speciální kapitolou je pak přímý tisk na prosvětlované materiály jako plexisklo či signtech banner.

Roland LEJ-640F je 163cm široká UV tiskárna, která tiskne na flexibilní a pevné deskové materiály. Maximální tloušťka desky nebo jiného materálu je 150 mm. Tiskárna je vhodná pro širokou škálu aplikací od výroby prototypů do obalového průmyslu, výrobu orientačních systému, potisků deskových materiálů a dalších aplikací pro signmaking.

Tiskne na široké spektrum deskových materiálů do maximální tloušťky 142 mm a šířky 1625mm a délky až 2520 mm.
UV inkoust je okamžitě vytvrzen vestavěnými LED lampami. Tisk nevyžaduje předehřev, takže lze potisknout i velmi tepelně citlivé materiály.

Tiskárna je vhodná pro širokou škálu aplikací od výroby prototypů do obalového průmyslu, výrobu orientačních systému, potisků deskových materiálů a dalších aplikací pro signmaking.


UV inkousty jsou flexibilní a mají vysokou odolnost při namáhání potisknutého materiálu. Potisk je možné provádět na širokou škálu materiálů počínaje běžnými reklamními materiály jako: folie, papír, PVC banner, magnetická folie, plexisklo, ocel, lakované povrchy, polyuretan, polystyren, polypropylen, polykarbonát, hliník, PET, ABS, polyethylen, dřevo, kůži.

Problematické materiály lze opatřit vrstvou primerů na sklo či kov, které výrazně zvyšují možnost potisku.

Vyhovuje současným výrobním potřebám pro interiérové i exteriérové aplikace v oblasti reklamy, výstavnictví, velkoformátové okenní aplikace a výrobu prototypů pro obalový průmysl. UV inkousty CMYK + bílá + lak  s  vynikající kvalitou tisku.
Čirý inkoust (lak) vytváří podle nastavení lesklý nebo matný povrch. Tiskárna může tisknout až uměleckým módem (1440 x 1440dpi) konkurující sítotisku a ofsetové kvalitě tisku v aplikacích požadující absolutní ostrost, vykreslené detaily a text.

 

Nahoru