Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

Laser


Laser s pracovní plochou 1400 x 1000 mm s možností posuvu pracovního stolu v ose Z. Verze se zdvojenou hlavou pro zrychlení práce při řezání menších výřezů. Stroj je vybaven aktivním průmyslovým chladičem pro chlazení CO2 laserových trubic. Samozřejmou součástí je také výkonná vývěva pro odtah spalin mimo pracovní prostor laseru.

CO2 lasery jsou obecně určeny ke zpracování většiny nekovových materiálů, jako je dřevo, překližka, plasty, guma a podobně. Laser RC-AF1610-150D je připraven především na rychlé a přesné zpracování všemožných deskových materiálů ve výrobním procesu, bez nutnosti zakládání nového kusu materiálu po dokončení předchozího řezu.


Ve společnosti SVEREO užíváme laser především k řezání materiálů jako plexi opálové či čiré tloušťky 2-25 mm, PVC či plastů tloušťky 2-10 mm nebo formátování nejrůznějších deskových materiálu. Samostatnou kapitolou je gravírování do materiálů, vytváření gravírovaných prosvětlovaných desek, gravírování do speciálních plastů, dřeva, Hliníku.
Laser disponuje velkou pracovní plochou 1400 x 1000mm. Zdrojem záření je vysoce kvalitní CO2 hermetická trubice RECI s optickým výkonem 150W. Tato trubice má životnost cca 10.000 hodin při proudové zátěži 26mA, tedy při plném výkonu. Chlazení trubic zajišťuje aktivní průmyslový chladič CW-5200 s řídící elektronikou, která nedovoluje přehřátí trubice. V případě zvýšení teploty oběhové kapaliny nad zadanou bezpečnou teplotu se stroj automaticky zastaví.

Verze laseru HS-T1610-150D je vybavena dvojicí laserových řezacích hlav a tedy i dvěma samostatnými laserovými trubicemi. Při zpracování menších objektů ve velkém množství se druhá řezná hlava aktivuje a laser se chová jako zařízení s pracovní plochou 800 x 1000 mm. Obě řezací hlavy najednou řežou 2 x stejný objekt, čímž se efektivity výroby výrazně zvýší.  Sekundární hlava není na pohybovém pásu umístěna pevně, ale pohyblivě. To znamená, že v případě požadavku na řezání velkého objektu je možné obě hlavy rychle a snadno sesadit k sobě a obnovit plnou pracovní plochu 1600 x 1000 mm.

Nahoru