Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

RGB LED pásky

RGB LED pásky jsou nejsložitějším a také nejsofistikovanějším druhem LED pásků. Umožňují nám buďto nastavit libovolnou barvu svícení, nebo za pomoci řízení čipu jednotlivých segmentů také regulaci jasu svícení, a hlavně regulaci a možnost přechodu barev svícení. Každý jednotlivý segment pásku je vybaven trojicí LED diod o barevnosti R – red, G – green a B – blue, a pakliže jsme schopni řídit intenzitu svitu těchto jednotlivých diod, jsme schopni generovat libovolnou barvu svícení, podobně jako třeba televizní obrazovka, kde je princip velmi podobný.

Možnosti využití jsou rozmanité, dneska se LED pásky už užívají i běžně v interiérech na podsvětlení polic, podhledů, skříněk, vitrín, barových pultů nebo i konkrétních výrobků a produktů.

My jsme šli ve využití RGB LED pásků ještě dále, jsme z nich schopni sestavovat "matice" a sestavy o libovolných rozměrech a simulovat tak jimi jiné zobrazovací média jako obrazovky či displeje. Zobrazení nebude samozřejmě tak dokonalé jako u klasických displejů, co se však týče energetické spotřeby a ceny, může být toto využití velmi zajímavé.

Trocha osvěty a názvosloví

Diody LED se používají v mnoha zařízeních pro světelnou signalizaci (kontrolky, displeje) a stále častěji pro osvětlování. Jde o elektronickou polovodičovou součástku obsahující přechod P-N.
Oficiální český název je elektroluminiscenční dioda. Dále se lze setkat s pojmenováními jako světelná dioda, svítivá dioda, ojediněle svítivka. Slangově se nazývá ledka.

Máte zájem o LED pásky či jejich programováníPoptejte nás

Otázky a odpovědi

​Kde všude působíte?​

Díky pobočkám v Praze a Ostravě působíme po celé ČR, včetně Brna. Pobočka v Ostravě, zároveň sídlo firmy, pokryje výrobu světelné reklamy pro celou Moravu a Sle​​z​s​ko, kdy jsou zákazníci převážně z těchto měst: Bohumín, Frenštát pod Radhoštěm, Frýdek-Místek, Fulnek, Hlučín, Hranice, Kopřivnice, Kravaře, Nový Jičín, Odry, Opava, Ostrava, Petřvald, Příbor, Rychvald, Studénka, Vítkov, Vratimov​ ​a další.

Pražská pobočka poté uspokojí poptávky po světelné reklamě v Praze a městech středočeského kraje: Beroun, Kladno, Kralupy nad Vltavou, Mělník, Neratovice, Brandýs nad Labem, Čelákovice, Úvaly, Říčany, Jílové u Prahy, Rudná a další. Po domluvě však působíme i v dalších městech ČR: Hradec Králové, Plzeň, Most, Teplice a další.

Ukázka

Nahoru