Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

Interiér Fakultní nemocnice Ostrava - Poruba

Jednu z největších zakázek poslední doby, jsme realizovali v nově rekonstruovaných prostorách vstupního foyer fakultní Nemocnice v Ostravě - Porubě. Realizace spočívala ve vytvoření designových prvků v podobě stropních světelných panelů, sloupových světelných panelů a nesvětelných sloupových konstrukcí. Realizace vycházela z poměrně odvážně řešeného architektonického návrhu společnosti KOHLARCHITEKTI, který spočíval v designovém sladění a propojení nosného sloupoví se stropními svítidly.

Práce našeho týmu spočívala především v precizním zaměření jednotlivých stavebních prvků, tedy sloupoví a stropních konstrukcí a následném sestavení hliníkových rámečků, do kterých byla následně vypnuta prosvětlovaná tkanina vyrobená a zapošita přesně na míru jednotlivých segmentů. Podsvětlení je pak realizováno standardními LED SMD pásky. Stropní svítidla byla realizována jako stropní světelné kazety, do kterých byla následně opět vypnuta tkanina určená k prosvětlení.

Výčet použitého materiálů dá možná lepší informaci o rozsáhlosti celé akce, bylo použito:
2200 LED modulů pro stropní kazety, 250 m LED SMD, 250 m textilního kedru, 450 m2 tkaniny, 900 m Al profilu, 50 m2 kompozitního ALbondu.

Zpět na výpis rubriky

Nahoru